Dyfuzowanie olejków eterycznych to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów przyjmowania olejków. W wielu przypadkach jest to znacznie lepsza metoda niż, nieco fetyszyzowane, spożywanie olejków eterycznych wewnętrzne.

Dyfuzowanie olejków eterycznych – sposoby

Olejki eteryczne można dyfuzować, czyli rozpylać, na kilka sposobów. Istnieją specjalne kominki do aromaterapii, które podgrzewają wodę i wraz z powstałą w ten sposób parą wodną unoszę frakcje olejków. Są nawilżacze powietrza i nebulizatory, które jako opcję mają funkcję aromaterapii. I wreszcie mamy specjalne, celowane do dyfuzji olejków eterycznych nebulizatory i dyfuzory. Te pierwsze, nebulizatory olejków eterycznych, działają na zasadzie zimnej dyfuzji. Zamieniają olejek eteryczny w mikromgiełkę o wielkości cząsteczek od 0,2 mikrometra. Łączy się ona z cząsteczkami powietrza i rozprzestrzenia na dużych powierzchniach.

Ostatnim sposobem jest rozpylanie olejków eterycznych przy użyciu specjalnych, ultradźwiękowych dyfuzorów do aromaterapii. Działają one jako nawilżacz, atomizer i dyfuzor zapachów. Po napełnieniu urządzenia odpowiednią ilością wody i olejków eterycznych, mieszanina ulega rozpadowi na miliony mikrocząstek. Rozprasza się w postaci aromatycznej mgły w powietrzu i aktywuje korzystne składniki pochodzące z olejków.

Moje doświadczenia i moje wpisy dotyczą wyłącznie dyfuzora ultradźwiękowego. Tylko takiego używam i wszystkie przepisy i doświadczenia na blogu będą się do niego odnosić.

A na koniec powiem tak. Nie wyobrażam sobie już życia bez dyfuzora olejków eterycznych. Posiadam dyfuzor w każdym pomieszczeniu w domu, i wciąż kuszą mnie kolejne. Rozpylam na sen, na koncentrację, na uspokojenie, wyciszenie i na stres, rozpylam, żeby dodać sobie energii, żeby usunąć z domu mikroby, na odporność i na zdrowie. I z pełną odpowiedzialnością zapewniam, że to świetnie działa. Dyfuzowanie olejków eterycznych wspomaga mnie w osiąganiu tego, czego właśnie potrzebuję i pozbywaniu się niepotrzebnego.

To nie jest porada medyczna. Nie namawiam nikogo do rezygnacji z wizyty u lekarza, do niestosowania leków i do używania olejków eterycznych. W przypadku najmniejszych wątpliwości, wybór sposobu leczenia zawsze należy skonsultować z lekarzem, któremu ufamy. Moje posty mają charakter informacyjny i poglądowy, dotyczą metod, którymi ja osobiście wspieram zdrowie swoje i mojej rodziny.