Jak zamawiać produkty Young Living?

Jak zamawiać?

Produkty Young Living należy zamawiać w tzw. Wirtualnym Biurze Young Living na stronie Young Living. Konieczna jest uprzednia rejestracja, podczas której zakładamy konto użytkownika. Konto jest bezpłatne i nie obliguje nas do dokonania żadnych zakupów.

Mamy do wyboru 2 opcje:

  • Konto członka Young Living (member) – od momentu założenia upoważnia do zakupu w cenach hurtowych, z 24% rabatu, oraz do udziału w planie wynagrodzeń oraz w programie lojalnościowym Essential Rewards.
    Nie wiąże się z żadnymi obowiązkami poza jednym – należy przynajmniej raz w roku złożyć zamówienie o wartości 50 PV (czym są punkty PV wyjaśniam poniżej ?). Zarówno dystrybucja, zdobywanie nowych klientów jak i program lojalnościowy są dobrowolne i w żadne sposób nie są obowiązkowe.
  • Konto klienta detalicznego (retail customer) – upoważnia jedynie do zakupów produktów Young Living, w pełnej detalicznej cenie.

Złożenie konta skutkuje otrzymaniem własnego numer klienta (ID), dostępem do wirtualnego biura, czyli panelu zarządzania swoim kontem i członkostwem w Young Living, a przede wszystkim możliwością zakupu wszystkich produktów Young Living bezpośrednio z magazynu firmy w Chorwacji (dla osób zlokalizowanych w Polsce).

Jak założyć konto w Young Living?

Rejestracja przez internet

Jest to zdecydowanie najlepsza opcja, pozwalająca na dostęp do swoich danych i zarządzanie kontem. Warto w tym momencie mieć swojego opiekuna, czyli osobę, która wprowadza nas do Young Living. Jest to tzw. sponsor i/lub rejestrator (ang. enroller). Zarówno sponsor jak i rejestrator to zazwyczaj ta sama osoba, czyli istniejący członek Young Living, posiadający identyfikator, czyli swój członkowski numer ID.

Osoba opiekuna służy pomocą w zakupach i używaniu olejków eterycznych oraz pozostałych produktów Young Living. Przeważnie wprowadza swoich podopiecznych do zamkniętych grup członkowskich, które służą wymianie informacji, wiedzy i doświadczeń między użytkownikami. Jest to niezwykle cenne wsparcie, bo początki stosowania olejków, jak również poruszania się w organizacji, wydają się skomplikowane. Oczywiście tak naprawdę takie nie są, ale aby się o tym przekonać warto skorzystać z pomocy osób bardziej doświadczonych, którą zapewnia opiekun, czyli sponsor i rejestrator / enroller.

Aby założyć konto w Young Living i wskazać mnie jako swojego rejestratora, należy wejść na stronę: Rejestracja w Young Living. Tu wybieramy opcję swojego członkostwa, czyli Member (konto członka Young Living i ceny hurtowe, niższe o 24% od cen detalicznych) lub Retail Customer (klient detaliczny, ceny detaliczne). Następnie wybieramy swoją lokalizację. Jeśli korzystamy z powyższego linka, ID sponsora i rejestratora będzie od razu wypełnione i będzie wskazywało na mnie.

Ze swojej strony zapewniam dostęp do 3 grup wsparcia na Facebook’u. Dwie z nich są w języku polskim, jedna po angielsku. Skupiają one wyłącznie członków Young Living, zapisanych i wprowadzonych do firmy przez osoby znajdujące się w hierarchii dystrybutorów firmy wyżej niż ja. Są to zatem osoby o ogromnym doświadczeniu w używaniu olejków eterycznych, posiadające wiedzę i udzielające wsparcia osobom początkującym we wszystkich ewentualnych dylematach.

W kolejnych krokach należy uzupełnić swoje dane osobowe – imię, nazwisko, e-mail, adres zamieszkania i adres do wysyłki, jeśli jest inny niż adres zamieszkania. Następnie konieczne jest wyrażenie zgody na warunki korzystania ze strony Young Living . W ostatnim kroku musimy utworzyć swoją nazwę (User Name), hasło (Password) oraz 4-cyfrowy numer PIN, który warto zapamiętać i chronić równie dobrze jak hasło. Będzie on potrzebny w przypadku kontaktu z Biurem Obsługi Klienta, dla zapytań związanych z naszymi zakupami, osobistymi danymi, rozliczeniami, itp.

Cała rejestracja odbywa się w języku angielskim, ale są to absolutnie podstawowe informacje, których zrozumienie ie powinno stwarzać problemu. Jeśli jednak ktoś miałby z tym kłopoty, proszę o bezpośredni kontakt, pomogę 🙂 Mój adres e-mail: dorota [et] lawendova.pl

Aby założyć konto przez internet bez wskazywania ID sponsora / rejestratora, należy odwiedzić stronę: https://www.youngliving.com/vo/#/signup/new-start.

Rejestracja drogą mailową

Konto w Young Living może za nas założyć Biuro Obsługi Klienta. Jest to kontakt w języku polskim. W tym celu należy skontaktować się z biurem, pisząc na adres: obslugaklienta@youngliving.com.

Podobnie jak w przypadku zakładania konta przez Internet, tak samo tutaj warto podać ID osoby wprowadzającej do Young Living, czyli ID sponsora / rejestratora.

Rejestracja przez telefon

Można także zlecić założenie konta telefonicznie, również jest to kontakt w języku polskim. Aby to zrobić należy zadzwonić pod numer telefonu: +48 22 295 38 53 lub 0800 442 12 54.

Tu także można podać ID osoby wprowadzającej, czyli sponsora / rejestratora, a w praktyce – swojego opiekuna w firmie.

Jeśli chcecie założyć konto w Young Living, a powyższe informacje są niewystarczające zapraszam do bezpośredniego kontaktu. Piszcie do mnie na adres: dorota [et] lawendova.pl.

Odpowiem na wszystkie pytania dotyczące rejestracji, pomogę przeprowadzić przez cały proces krok po kroku, a także podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem w używaniu olejków eterycznych.

Konto członkowskie w Young Living

Zakładając konto członkowskie możemy kupować produkty Young Living w cenach hurtowych, czyli z 24% rabatem. Jest to konto bezpłatne i nie wiąże się z obowiązkiem regularnych, np. comiesięcznych zakupów. Jedynym wymaganiem, aby utrzymać konto członkowskie i dokonywać zakupów w cenach hurtowych, jest dokonanie zakupu co najmniej jeden raz w roku, o wartości 50 PV (co to są punkty PV – patrz niżej ?).

Zapewniam, z pełną odpowiedzialnością, że jest to bardzo niewiele i jeśli używamy olejków eterycznych, wartość ta nie jest żadną barierą, aby utrzymać konto i mieć dostęp do produktów Young Living w cenach hurtowych.

Będąc członkiem Young Living można opcjonalnie dołączyć do programu lojalnościowego Essential Rewards. Osobiście uważam, że warto spróbować, chociaż na jeden miesiąc. To nie kosztuje nic, a korzyści są spore. Jeśli uznamy, że progam nam nie odpowiada wystarczy jeden email lub telefon do Biura Obsługi Klienta. Bez problemu i bez kosztów wychodzimy z programu, bez tracenia konta członkowskiego – nadal możemy dokonywać zakupów w cenach hurtowych.

Posiadając konto członkowskie uczestniczymy również w planie wynagrodzeń. To może być małe wsparcie dla domowego budżetu, nawet przy niewielkim wysiłku z naszej strony. A może też stać się naszym głównym źródłem utrzymania. Bo jeśli mamy już wiedzę, doświadczenie i chęć dzielenia się nimi z innymi osobami, na tej kanwie powstaje nasz własny biznes. Oczywiście trzeba mieć do tego pewne predyspozycje, ale zapewniam, że nie jest to rocket science i możliwości niezłego zarobku są w zasięgu ręki.

Zakupy w Young Living

Bardzo istotną informacją jest to, że zakupów w Young Living dokonujemy w euro. Płatności dokonywane są karta kredytową lub debetową albo przelewem. Posiadając konto w złotówkach musimy się liczyć z prowizją za przewalutowanie. Jej wartość zależy od banku, ale nie jest ona wysoka.

Oczywiście korzystnie jest posiadać konto walutowe, bo wówczas nie płacimy za przewalutowanie, a walutę kupujemy online po korzystnym kursie, bez wysokiego spreadu. Ale nie jest to niezbędne.

Innym sposobem na obniżenie kosztów zakupu w euro jest posiadanie konta z wirtualną kartą w Revolut. Szczegóły znajdziecie tutaj: https://www.revolut.com/pl-PL/. Z grubsza wygląda to tak, że ściąga się aplikację na telefon, tworzy konto z wirtualną kartą – do zakupów online. Następnie trzeba zasilić konto w Revolut złotówkami, stworzyć konto w euro i „kupić” walutę – po kursie międzybankowym, bez spreadu, czyli bardzo korzystnym. Do swojego konta w Young Living należy podpiąć wirtualną kartę Revolut i zasilić ją przed transakcją.

Zakupów w Young Living można dokonywać w ramach programu Essential Rewards, jak również poza programem, dokonując zwykłego zamówienia, zwanego Quick Order. Regularne zamówienia w programie ER, prócz korzyści opisanych na stronie Program lojalnościowy, są tańsze, ze względu na niższy koszt wysyłki, wynoszący obecnie (2019 rok) €6,14. Wysyłka zamówień standardowych kosztuje €9,83.

Punkty PV

Ponieważ kilka razy powyżej powoływałam się na tajemnicze punkty PV, w tym miejscu wyjaśniam czym one są i dlaczego są takie ważne.

PV oznacza indywidualną wielkość sprzedaży (ang. personal volume). Każdy produkt w portfolio Young Living posiada nie tylko swoją cenę, ale również odpowiadające jej punkty, zwane PV.  Zwykle jest to 85-95% ceny w euro, ale są od tego wyjątki. Generalnie wartość PV produktu jest oparta na cenie hurtowej w dolarach amerykańskich.

Wymagane minimum zakupów, aby utrzymać konto członkowskie to jeden raz w roku 50 PV, czyli +/- ok. €60. Punkty te są również ważne jeśli przystępujemy do programu lojalnościowego Essential Rewards, ponieważ za każdy zakup otrzymujemy procentowy zwrot punktów PV, które potem można wymieniać na produkty. Wartość tę stosuje się również do obliczania wynagrodzenia.

Dodatkowe informacje o składaniu zamówień można znaleźć tutaj: https://static.youngliving.com/en-GB/PDFS/PL/2014_04_10_Welcome_to_YL_V1_PL.pdf.

Jeśli jesteś zdecydowany, aby dołączyć do Young Living, kliknij button i załóż bezpłatne konto

 

Wróć do strony Young Living

Albo dowiedz się więcej ?